Kur turėtų keliauti panaudotas aliejus?
Ši medžiaga naudojama labai plačiai tiek buityje, tiek ir maisto versle. Aišku, kiekvienoje iš šių sričių susidaro gana skirtingi jo kiekiai. Ir nors pagal paskirtį jis jau naudoti nėra tinkama, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jį galima išmesti arba išpilti paprasčiausiai į kanalizaciją. Nors tokių atveju vis dar pasitaiko. Todėl reikėtų žinoti, kad ši medžiaga turi būti perduodama utilizavimui, kuo užsiima specialios įmonės. Be to, jo ne tik gali priimti šį produktą, tačiau ir už tai dar kažkiek sumokėti, todėl viskas veikia supirkimo principu. Būtent ten ir turėtų keliauti naudoti netinkama medžiaga. Aišku, tai aktualiausia būtų verslo atstovams, kurių kavinėse, restoranuose susidaro tikrai didžiuliai kiekiai tokių atliekų. O už netinkamą jo šalinimą yra numatyta netgi atsakomybė ir baudos, tad tikrai nevertėtų rizikuoti.
Tolimesnis šios medžiagos kelias
Pridavus šios medžiagos atliekas į specialius punktus jos kelias tikrai nesibaigia. Ir nors panaudotas aliejus yra priimamas utilizavimui, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jis paprasčiausiai sunaikinamas. Kadangi ši medžiaga dar turi ir tolimesnę panaudojimo sritį. Pirmiausiai ji yra filtruojama naudojant specialius filtrus, kurie išgryniną aliejų bei atskiria maisto likučius. O tuomet jis jau perduodamas įmonėms, kurios užsiima biokuro gamyba. Kadangi būtent šioje srityje paskutiniu metu itin gausiai naudojamos tokios panaudotos medžiagos, kurios jokiems kitiems tikslams nėra tinkamos. Be to, yra netgi sukurti automobilių prototipai, kurie aliejų naudoja kaip kurą.
Panaudotas aliejus, kuo jis pavojingas?
Daugelis tikrai žino, kad antrą kartą maisto gamybai jis nėra tinkamas, todėl yra laikomas savotiška atlieka. Tačiau vien tai, kad ant jo negalima papildomai kepti ar skrudinti nerodo labai didelio pavojaus. Jo taip pat negalima išmesti bet kur arba pašalinti per kanalizaciją. Kadangi pastaruoju atveju riebalai vamzdžiuose sukietėja ir kaupiasi ant jų sienelių. Todėl po kurio laiko gali užsikimšti visas vamzdynas. Ir tokios sankaupos yra pašalinamos itin sunkiai. Taigi, nuostoliai gali būti tikrai dideli, nes vienintelė išeitis būtų keisti vamzdžius. O patekęs į aplinką jis gali sukelti dar daugiau problemų. Kadangi tai vandenyje netirpi medžiaga, todėl ji pirmiausiai patektų į paviršinius vandenis, kur ir laikytųsi. Taip apnuodydama augalus, gyvūnus ir netgi žmones. Kas sukeltų gana rimtų ekologinių problemų, kurių šalinimas taip pat būtų sudėtingas, o padaryta žala neatstatoma. Dėl šių priežasčių yra skiriamas pakankamai nemažas dėmesys tam, kad ši medžiaga nepatektų į gamtą. O nesilaikant jos šalinimo bei utilizavimo taisyklių gresia netgi baudos. Aišku, tai nėra taip aktualu gyventojams, kadangi buityje šios medžiagos susidaro labai minimaliai.